poniedziałek, 15 lutego 2010

Turkus kolorem 2010

Foto 2: Olaf Szczepaniak
Foto 1, 3,4: ???
 Turkusowy został uznany za najmodniejszy kolor przez specjalistów marki Pantone.
Przy wyborze tegorocznego króla kolorów, specjaliści Pantone kierowali się nie tylko chłodną analizą rynku, ale także emocjami. Jak tłumaczy Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawczy w Pantone Color Institute , po naprawdę ciężkim roku ludzie mają ochotę uciec w żywy, optymistyczny kolor. Turkus kojarzy się z podróżami, a w wielu kulturach uważany jest za kolor ochronny. Biżuteria z turkusów ma także charakter talizmanu.
Chętnie sięgamy po turkus nie tylko będąc na plaży; idealnie sprawdza się on także we wnętrzach, bo pasuje do większości popularnych kolorów, jak brązów, beżów, granatów i szarości, a dodatkowo je ożywia.
Pantone to marka słynąca z unikatowej, opracowanej przez siebie skali kolorów, zwanej Skalą Pantone. Firma dostarcza barwniki i farby dla poligrafii, a także dla projektantów mody i firm związanych z projektowaniem i urządzaniem wnętrz. Źródło

6 komentarzy:

KORONKA pisze...

Kiedyś nie podobał mi się turkus ale przekonałam się do niego jak zobaczyłam morze w takim kolorze :-) Uwielbiam go połączony zwłaszcza z bielą i ciepłym, jasnym brązem (te trzy razem). Te Twoje wnętrza są bardzo ładne. Choć pewnie po moim blogu nie widać to bardzo pasjonuje mnie również wystrój wnętrz dlatego Twoje wnętrza są dla mnie inspirujące :-)
Pozdrawiam serdecznie :-)
koronka

Argillae pisze...

Mój ukochany kolor :)

♥ Ania z Zielonego Wzgórza ♥ pisze...

Zupełnie nieświadoma "mody", też walnęłam sobie jedną ścine w moim "craft roomie" :))) Zakochałam się w tym kolorze, może wkrótce pokaże jak wygląda dokładnie :) A tymczasem gorąco pozdrawiam! :)

Lawendowa Aleja pisze...

Bardzo się cieszę, że Wam także podoba sie ten kolor..., chyba nie ma osoby, która mając choć odrobinę duszy artysty, powie zdecydowanie NIE dla tego koloru. Pozdrawiam :)

Espresso pisze...

Piękny jest turkus!
Przypominający morze kolor,może zagości kiedyś w naszej łazience :D

magdam pisze...

zawinęli mi mój kolor:/ jest piękny! ale będę modna w wakacje w stroju z ubiegłego roku;)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails