niedziela, 15 listopada 2009

Pomysł na jesienny odpoczynek

Jesienne i zimowe weekend'y to takie dni w roku, gdy chcemy ukryć się przed chłodem i deszczem w ciepłym domu. Jak spędzacie wtedy ten czas (?), w sumie, my kobiety, zawsze w domu znajdziemy "coś do roboty", ale jeżeli chodzi o relaks...


  • Wydaje mi się, że jedną z najważniejszych części każdej niedzieli powinno być rodzinne śniadanie. Niestety nie wszyscy mogą sobie pozwolić, by codziennie jadać śniadanka w gronie rodziny, ale właśnie wtedy powinniśmy się postarać, by chociaż niedziela była inna od reszty. Jeżeli do tego dochodzi ładnie nakryty stół... to już sama radość. A może romantyczne śniadanie w łóżku, ...ale to już inna bajka. ;) Luksus ;)
  • Mamy wreszcie trochę czasu, by usiąść w fotelu (a może na tarasie) z filiżanką pysznej kawy (gorącej czekolady), otulić się kocem i poczytać dobrą książkę, zaległą prasę lub zabrać się za niedokończoną robótkę ręczną.
  • Gdy już troszkę zmarzniemy, przy tej książce... to można ogrzać się przy kominku, albo wskoczyć do łóżeczka i pomarzyć troszkę o lecie. :) Warto pamiętać też o ciepłych skarpetach, u mnie to podstawa w takie dni. :D
  • I jeszcze jeden mały drobiazg. Ponieważ szybko robi się ciemno to z powodu braku światła możemy pomyśleć o pięknych świecach, latarenkach i kominkach do aromaterapii. Przynajmniej będzie nastrojowo i romantycznie.
Fotografie: ???

3 komentarze:

Kamila pisze...

Celebrujemy rodzinne , niedzielne sniadanka ...i przyznam ,że szef kuchni, zawsze serwuje w tym dniu jajka (w postaci zależnej od reszty famili)
Subtelna oprawa i dekoracje .
pozdrawiam

Espresso pisze...

Wyszła z tego super romantyczna opowieść dnia spędzonego w gronie najbliższych :)

Jeśli nie ma się na to za dużo czasu,wystarczy miłe słowo i uśmiech dla najbliższych :D

Lawendowa Aleja pisze...

:))) Też mi się podoba. :D

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails